منو اصلی
اخبار > کتاب «مذهب سیاسی در اسلام» منتشر شد


  چاپ        ارسال به دوست

با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در بغداد؛

کتاب «مذهب سیاسی در اسلام» منتشر شد

کتاب «مذهب سیاسی در اسلام» نوشته حجت‌الاسلام والمسلمین سید صدرالدین قپانچی با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در بغداد به زبان عربی، چاپ و منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، کتاب «مذهب سیاسی در اسلام» نوشته حجت‌الاسلام والمسلمین سید صدرالدین قپانچی توسط مرکز مطالعات حوزوی الهدی و با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد منتشر شد.

در این کتاب بر توانایی دین اسلام برای تأسیس حکومت تأکید شده و با ارائه دلایل علمی و همچنین، دینی (قرآن و حدیث) اثبات می‌کند که دین اسلام توانایی‌ها و برنامه لازم برای تأسیس حکومت اسلامی را دارا است.

نویسنده در آغاز دین اسلام و احکام سیاسی آن را بررسی کرده و سپس به صورت تفصیلی به بررسی مواردی چون بررسی نظام‌های سیاسی اسلامی، مارکسیستی و غربی و مقایسه میان آنها، بررسی اصل حاکمیت الهی، بررسی و مقایسه میان قوانین الهی و قوانین بشری، مقایسه گفتمان اسلامی با گفتمان‌های ‌دیگر، بررسی مفهوم حکومت و دولت در اسلام، بررسی وضعیت حکومت اسلامی در زمان حضور امام معصوم(ع) و بررسی و مقایسه قوانین سیاسی در نظام‌های غربی و بشری و اسلامی می‌پردازد.

بنابر اعلام این خبر، کتاب «مذهب سیاسی در اسلام» از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی در بغداد برای مراکز مختلف حوزوی و دانشگاهی عراق ارسال شده است.

انتهای پیام/ص

 


٠٨:٠٢ - چهارشنبه ٢٢ دی ١٤٠٠    /    شماره : ٧٧٧٨٦٥    /    تعداد نمایش : ٩٦خروج