صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما
پیوندهای ایران

   چاپ        ارسال به دوست

انجمن دوستداران زبان و فرهنگ فارسی در جمهوری بلغارستان

برگزاری جلسه هیات رئیسه "انجمن دوستداران زبان و فرهنگ فارسی در جمهوری بلغارستان"

همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی جلسه هیات رئیسه "انجمن دوستداران زبان و فرهنگ فارسی در جمهوری بلغارستان" با حضور سیدمحمدجواد رسولی، سفیر و حمیدرضا آزادی، رایزن فرهنگی کشورمان در اتاق ابوعلی­ سینای بخش ایرانشناسی دانشگاه صوفیه برگزار گردید.

در این جلسه که آقای اوربتسوف مدیر بخش آسیا، استرالیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه بلغارستان، خانم نیکولینا، مسئول بخش جنوب و جنوب غرب آسیای این وزارتخانه، دکتر پانوف رئیس بخش ایرانشناسی دانشگاه صوفیه و تنی چند از اعضای هیات رئیسه این انجمن حضور داشتند در خصوص ادامه فعالیت این انجمن بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در ابتدای این جلسه دکتر پانوف ضمن تشکر از حضور سفیر کشورمان به عنوان رئیس افتخاری این جلسه و همچنین سایر اعضای هیات رئیسه، در خصوص وقفه­ ای که در فعالیت این انجمن در 3 سال اخیر صورت گرفته است توضیحاتی ارائه کرد و افزود: متاسفانه به دلیل عدم حضور سفیر ج. ا. ایران در بلغارستان به تدریج فعالیت­های انجمن کمرنگ شده و برخی از اعضا ارتباط خود را با انجمن قطع کرده اند که امیدواریم با حضور جناب آقای رسولی این مشکلات بر طرف شود.

در ادامه این جلسه رسولی، سفیر کشورمان ضمن تشکر از برگزاری این جلسه، حمایت سفارت و رایزنی فرهنگی کشورمان را از این انجمن اعلام نمود و افزود: در رویکرد جدید این انجمن باید چند موضوع به جد در دستور کار قرار گیرد و پیگری شود. اول جذب حداکثری با تماس با اعضای قبلی انجمن و عضوگیری از علاقمندان جدید با تلاش همه اعضای هیات رئیسه، که می­ تواند گام موثری در رونق انجمن بردارد. دوم: تشکیل مجمع عمومی با حضور اعضای قدیمی و جدید انجمن و برگزاری انتخابات طبق اساسنامه برای انتخاب اعضای جدید هیات رئیسه. چرا که همانطور که همه اعضا اذعان دارند، ترکیب کنونی هیات رئیسه به دلیل کهولت سن برخی از اعضا (که می­ توان از ایشان به عنوان اعضای افتخاری دعوت نمود) و غیبت متوالی برخی دیگر برای این مهم مناسب نمی­ باشد. سوم: تقسیم وظایف در هیات رئیسه، طراحی برنامه­ های یکساله و پیگیری مستمر امور تا رسیدن به سرانجام مطلوب. رسولی در ادامه افزود: به نظر می ­رسد تا رسیدن به وضعیت جدید انجمن، جلسات هیات رئیسه می­ بایست ماهی یکبار تشکیل گردد.

آزادی، رایزن فرهنگی کشورمان نیز در این جلسه ضمن اشاره به مفاد اساسنامه انجمن، آن را دارای ظرفیت بالایی دانست که در صورت فعالیت منسجم و مستمر در کنار بخش ایرانشناسی دانشگاه صوفیه می­ تواند دستاوردهای مناسبی را در حوزه فرهنگ و زبان فارسی به دنبال داشته باشد.

در ادامه جلسه اعضای هیات رئیسه به تبادل نظر در خصوص موضوعات مطرح شده پرداختند و مقرر گردید تا جلسه بعدی انجمن، موارد مطرح شده توسط همه اعضای هیات رئیسه پیگیری شود.

 


١٨:٠٥ - سه شنبه ١٦ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٧٢٢٩٩٥    /    تعداد نمایش : ١١٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پیوندهای بلغارستان

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 334472 | بازدید امروز : 24 | کل بازدید : 471248 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 0.9071